Haber

Ankara’daki acentelere denetim

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), özellikle yurt dışından uluslararası sağlık turizmi hastası ve tatilcilerin transferini sağlayan acentelere yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Ankara İl Müdürlüğü Esenboğa trafik ekipleri tarafından Esenboğa Havalimanı’nda gerçekleştirilen kontrollerde korsan faaliyet olup olmadığı, güvenlik ve yeterlilik, aktarma belgeleri ve izinlerinin olup olmadığı kontrol edildi.

TÜRSAB İç Anadolu Bölge Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Sağlık Turizmi Komite Lideri Fedakar Günsili yaptığı açıklamada, “Ankara İl Müdürlüğümüz Esenboğa trafik ekiplerimiz ile ortak düzenlediğimiz kontrollerde evrakların eksiksiz olup olmadığını kontrol ediyoruz, gerekli transferlerin yapılıp yapılmadığı, gerekli izinlerin bulunup bulunmadığı. Araçların güvenliği ve yeterliliği sorgulanırken TÜRSAB görevlilerimiz tarafından da araçlar sorgulanır. Korsanlık faaliyetlerinin sorgulandığı kontrolde misafirlerimizin sadakatle seyahat etmelerini hedefliyoruz” dedi.

22 HUKUKSUZ DEVİR YAPILDI

Denetimlere ara vermeden devam edeceklerini anlatan Günsili, “Yılın ilk 7 ayında bölgemizde bin 348 transfer ve tur aracını inceledik ve bu araçlardan 22’si kaçak aktarma ve tur yaptı; yasal sorumluluklarını yerine getirmediğini tespit ettik.Haklarında gerekli idari ve cezai işlem uygulandı.TÜRSAB İç Anadolu Bölge Temsil Kurulu olarak denetimlerimize ara vermeden devam edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu