Haber

Kadınların tercihi Kia Niro oldu

Yeni Kia Niro, 2023’teki ‘Dünyada Yılın Kadın Otomobili’ (WWCOTY) seçimlerini dünyanın en yetkin otomobili seçilerek kazandı.

5 kıta ve 43 ülkeden 63 kadın otomobil muhabirinden oluşan heyetin seçimi Dünya Kadınlar Günü’nde açıklandı.

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen yarışta Yeni Kia Niro; Sayısız aktarma organı seçeneği, tasarımı, teknolojik özellikleri ve düşük yakıt tüketimi ile heyet tarafından beğenildi.

Kia’nın hem hibrit hem de elektrikli versiyonuyla satışa sunulan çevre dostu SUV’si Niro, sürücü ve yolcular için güvenliği, kullanılabilirliği ve konforu artıran ileri teknoloji özellikler içeriyor.

Türkiye’de ilk etapta Prestige versiyon olarak satışa sunulan Kia Niro Hybrid ve Kia Niro MESKEN gelişmiş sürüş destek sistemleri, yolcu güvenliğini ve sürüş konforunu artıran ileri teknoloji özellikleriyle dikkat çekiyor.

Kia Niro aynı zamanda en iyi şehir otomobili ödülü kategorisinin de sahibi.

Oylama öncesi onlarca modeli test eden ve her detayını fiyatlandıran heyet, ilk tür oylamada toplam 59 aday arasından belirlediği 6 kategoride en düzgün arabaları seçti. Güvenlik özellikleri, konforlu iç mekanı ve tüm sürücülerin ulaşım ihtiyacını karşılayan farklı motor seçenekleriyle öne çıkan Kia Niro, bu oylamada “en iyi şehir otomobili” kategorisinin de birincisi oldu.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu